Македонија | 05.06.2020 - 10:50
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во синоќешното гостување во емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 посочи дека...
Македонија | 05.06.2020 - 10:08
Од синоќа во 21 часот тече 80-часовниот полициски час за граѓаните на сите општини во градот Скопје, околните скопски...
Интервју | 05.06.2020 - 10:04
Катастрофалено справување со кризата со Ковид 19, без какви било рационални објаснувања. Битката со епиедемијата одамна...
Македонија | 05.06.2020 - 09:51
Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер од јужен правец. Кон...