ФОТО: Скопската Зоолошка доби ново бебе

Скопската Зоолошка гради доби ново бебе, мајмунче.

-И во фамилијата патиси утрово имаме ново бебе. Мајката во мир и тишина уживе во првите моменти со своето новороденче, се вели во објавата од ЗОО.

И во фамилијата патаси утрово имаме ново бебе Мајката во мир и тишина ужива во првите моменти со своето новородено

Posted by Skopje ZOO / Зоолошка градина Скопје on Sunday, 18 April 2021

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.04.2021 - 14:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега