Геце го отпушти својот татко

Германкиот фудбалер Марио Геце го отпушти својот татко Јирген, кои досега го застапуваше.

Стрелецот на победоносниот гол во финалето од Светското првенство во 2014 година е дел од од агенцијата „International Soccer Management“.

Агенцијата е во сопственост на Резе Фаелија, кој застапува поголем дел од германските фудбалери.

Неодамна се зборуваше дека тој би можел да оди во Рома и по сѐ изгледа ќе ја напушти Борусија Дортмунд, со оглед на тоа што тренерот веќе не смета на него.

Оваа сезона во 19 натпревари постигна три гола.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.04.2020 - 23:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега