Јовановски: Љубчо Георгиевски и понатаму мртов ладен ни ја толкува историјата, нека ја раскаже и таа за договорот со ОКТА

Пораншениот потпретеседател на СДСМ, кој сега веќе воопшто не е активен во политиката, изреагира на објавата на поранешниот премиер Љубчо Георгиевски за решавање на македонско-бугарскиот спор.

„Нема да мрднеме напред како општество додека не почнеме работите да ги кажуваме отворено и директно. Еве на пример, Љубчо Георгиевски и понатаму мртов ладен ни кажува што треба да правиме, ни ја толкува историјата... Не е тој крив што досега не му е дадена шанса да ја раскаже историјата за договорот со ОКТА“, напиша Зоран Јовановски на својот Фејсбук профил.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.03.2021 - 09:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега