Левица ќе поднесе кривична пријава против Џафери и двајцата пратеници заразени со Ковид

Левица ќе поднесе кривична пријава против собранискиот спикер, Талат Џафери и двајцата пратници, Бисера Костидиновска-Стојчевска од СДСМ и Мирослав Богдановски од ДОМ кои иако позитивни на Ковид во моментот се во Собранието.

-Левица ќе поднесе кривична пријава до ОЈО Скопје против спикерот на Собранието и против двајцата пратеници кои дојдоа во СКАФАНДЕРИ, за сторен стек на кривични дела против здравјето на луѓето, напиша претседателот на Левица, Димитар Апасиев на Фејсбук.

 

Левица ќе поднесе кривична пријава до ОЈО Скопје против спикерот на Собранието и против двајцата пратеници кои дојдоа во...

Posted by Димитар Апасиев on Sunday, 18 April 2021

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.04.2021 - 15:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега