МВР распиша меѓународна потерница за Мијалков

Министерството за внатрешни работи и официјално ја распиша меѓународната потерница за поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, кој од вчеравечер е недостапен и во бегство.

Мијалков претходно се бараше со национална потерница.

На Мијалков вчера му беше определена мерка куќен притвор со 24-часовен надзор по негово пронаоѓање, односно лишување од слобода, но сè уште се трага по него. „Исчезнувањето“ на Мијалков е во пресрет на пресудата за случајот „Таргет-Тврдина“, за масовното прислушување и уништување на опремата, за што му се заканува висока казна затвор.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.02.2021 - 18:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега