МВР со детали за трагедијата: Скопјанец почина на кејот на реката Вардар

 

Скопјанец починал на кејот на реката Вардар, откако претходно му се слошило и паднал, информира МВР.

-Вчера во 09:10 часот во Полициска станица Карпош било пријавено дека на кејот на реката Вардар бил пронајден починат 54-годишниот Н.А. од Скопје. Според пријавеното, додека Н.А. трчал, му се слошило и паднал. Од лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Скопје. По наредба на Јавен обвинител телото е предадено на обдукција соопшти полицијата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.04.2020 - 14:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега