МВР: За неносење лична заштита регистрирани се 475 прекршоци

 

Во текот на изминатото деноноќие (28/29.06.2020 година) на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 475  прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел  справување со КОВИД -19.  

 

 

 

Добивајте вести на Viber

29.06.2020 - 09:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега