Повторно земјотрес во Хрватска: Се слушнал удар, а потоа почнало да тресе

После неколку дена мир, во 05:37 часот утрово повторно се затресе Хрватска.

Според податоците на ЕМСЦ земјотресот бил со јачина од 4,1 степени според Рихтерова скала со епицентар три километри од Глина. Треперењето од неколку секунди се почувствувало се до Загреб.

„Се слушна удар и потоа почна да тресе. Потоа повторно она исто глупо чувство и звуци на чкрипење на враттите и прозорците по станот“, раскажала една Хрватска за локалните медиуми.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.03.2021 - 08:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега