Ваксајнс - нова македонска игра на Play Store

На познатата апликација „Play Store“, наменета за пребарување на апликации и игри за Андроид, се појави игра со ликот на премиерот Зоран Заев.

Целта е да се соберат што е можно повеќе вакцини, а откако ќе соберете вакцина се вклучува звукот „Фајзер ваксајнс“, а дколку изгубите вели „Мало сутра“.

Апликацијата можете да ја пронајдете ТУКА!

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.03.2021 - 10:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега