ВИДЕО: 90-годишна баба освои 172 милиони во игра на среќа - нејзината реакција е урнебесна

Старицата (90) од Аргентина освои џекпот од 172 милиони долари во игра на среќа, а нејзиното семејство го забележа моментот кога и реккле дека станала милионерка.

Нејзината прва реакција била недоверба, па ги „обвинила“ своите внуци дека лажат.

Но, кога сфатила дека се сериозни, извика: „Ќе имаме пари“.

Името на победникот не бил соопштен, подоцна била објавена веста дека добитната карта е платена во аргентинскиот град Генерал Кампос, кој има 3.000 жители.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

04.05.2021 - 18:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега