ВИДЕО: Тепачка во трамвај и тоа поради маска - хрватскиот актер се пресметал со маж, луѓето ги раздвојувале

71-годишниот Божидар Кошчак во загрепски трамвај на 15. октомври во околу 12 часот реагирал штом видел дека еден господин не носи маска, па на крајот избила тепачка.

-Само што излегував од трамвајот кога видов господин без маска. Го прашав зошто не носи маска, кога сите носиме. Па, не сме будали. Тој стана и тргна да ме удри. Тогаш ми падна маската. Луѓето скокнаа и почнаа да не раздвојуваат-рекол хрватскиот актер.

Погледнете ја снимката од инцидентот:

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.10.2020 - 18:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега