ВМРО-ДПМНЕ: Неодговорноста и неспособноста на власта предизвикаа Македонија да биде втора по заразени од корона на Балканот

ВМРО-ДПМНЕ објави „Факти кои го одбележаа денот“. Според партијата, бројките за новозаразени загрижуваат, а докторите голораки се борат против коронавирусот.

1.Бројките загрижуваат, докторите голораки против корона вирусот. Македонија е на второ место на Балканот по бројот на заболени од корона вирусот.

2.Власта излажа минатата недела, СДСМ сакала да ја задолжи Македонија за 1.2 милијарди евра.

3.Џолев спротивно на препораките принудува лица да одат на суд, иако се во лоша здравствена состојба.

4.Министрите и функционерите на власта не се откажуваат од своите плати во време на криза.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.03.2020 - 20:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега