34-годишник доживеа тешка собраќајка: Изгубил контрола над мотоциклот „хамачи“, по што паднал на коловозот

На 19.03.2023 во 17.00 часот во Полициската станица Радовиш било пријавено дека на регионален пат Р 1310 во село Раклиш, С.С.(34) од село Раклиш, управувајки мотоцикл „хамачи“ со радовишки регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил С.С.., констатирани во Медицински центар Штип, информираат од МВР.

Увид на местото извршила екипа на Полициската станица Радовиш.

20.03.2023 - 12:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега