Англиските навивачи пристигнаа во Скопје пред вечерашниот дуел со нашата репрезентација

Англиските навивачи пристигнаа во Скопје за да им пружат поддршка на нивните фудбалери кои вечерва ќе се соочат со Македонија во рамките на осмото коло од квалификациите за Европското првенство следната година.

Инаку, нашата репрезентација и теортски веќе неможе да се пласира на Европското првенство, барем не преку оваа групна фаза.

Натпреварот започнува вечер од 20:45 часот и ќе се одигра на Националната Арена Тоше Проески во Скопје.

 

 

20.11.2023 - 13:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега