Бајден се „изгуби“ и бараше почината конгресменка (ВИДЕО)

Претседателот на САД, Џо Бајден повторно привлече внимание при негово обраќање кога побара почината конгресменка на една прес-конференција.

Бајден ја бараше Џеки Валорски, конгресменка од Индијана која почина во сообраќајна несреќа во август.

Бајден им се заблагодари на организаторите, по што праша: Џеки, тука ли си? Каде е Џеки?

Овој политички гаф на американскиот претседател предизвика бурни реакции од политичарите во САД, кои се изненадени од неговиот потег.

28.09.2022 - 23:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега