Бобан Илиќ се пријавил во кумановскиот затвор

Бобан Илиќ кој е осуден за смртта на четиригодишниот Алмир од Куманово, се јавил на издржување на затворската казна во затворот Кшање, информираат за ТВ21 од затворот.

Инаку вчера Основниот суд во Куманово донесе одлука според која тој веднаш требаше да почне со издржување на казната затвор. 

Првообвинетиот Бобан Илиќ, прво беше обвинет за убиство, а потоа делото беше преквалификувано во тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.03.2021 - 16:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега