Дедовци се тепале, двајцата си нанеле тешки телесни повреди

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против С.А.(72) и З.Ј.(60), двајцата од Македонска Каменица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“.

На 12.05.2024 на место викано „Равни дол“ во Македонска Каменица, пријавените го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка, при што си нанеле тешки телесни повреди.

11.06.2024 - 19:46

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега