Фолк пејачот Спасен во „Бомбакис поткастот“: „Ме уапсија во Сомбор“

 

Македонскиот фолк пејач Спасен Силјановски е вечерашниот гостин во Бомбакис поткастот. Во втората епизода од поткастот, заедно со Вашиот домаќин Кристијан Станковски, пејачот открива ексклузивни детали за тоа зошто и како го уапсила полицијата во Сомбор.

Пејачот, меѓудругото се осврнува и на својата музичка кариера, почетоци, најголеми успеси и падови. Кажува дека е искрен човек и гласноговорник, а Бомбакис проверува дали навистина е така.

Вечерва, во 21 часот на „Јутјуб“ каналот на Бомбакис. 

И додека ја чекате новата епизода од поткастот, потсетете се на претходната: 

11.02.2024 - 16:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега