ФОТО: Уживањето во Турција се претворило во кошмар - Украинка претепана, се огласил и министерот за туризам

Манекенката Дарија Кирилук неодамна на социјалните мрежи објави морничава фотографија од своето крваво лице, со објаснување дека доживеала напад на паника поради претрпено насилство.

Таа тврди дека била претепана на една приватна плажа во Турција, но другата страна има целосно поинаква верзија на настанот. Дарија престојувала во познатото турско летувалиште Чешме, а тврди дека ја нападнало обезбедувањето на една приватна плажа од барот. Овој инцидент го осудил и турскиот министер за туризам Мехмет Нури Ерсој.

Од друга страна, одговорните за оваа плажа тврдат дека манекенката ја удрило нејзиното момче и негираат било каква одговорност.

 
 
 
View this post on Instagram

Dinner date with my lover #stillnotbored 

A post shared by Daria Kyryliuk (@dariakyryliuk) on Jun 30, 2020 at 12:43pm PDT

„Не сакам да молчам и ќе ви раскажам што ми се случи мене, на моето момче и на нашето друштво. Не нападна обезбедувањето на плажата. Четири девојки беа удрени по лицето, вклучувајќи ме и мене, а момците се тешко повредени. Ѝ дадовме на полицијата детален извештај. Нема да замижиме на ова што ни се случи“, рекла Украинката која живее и работи во Америка.

Од барот тврдат дека манекенката ја следеле телохранителите на нејзиното момче и дека покажувала безобразен и агресивен став кон околината и вработените, како и дека имаат снимка која јасно ја покажува вистината.

„Нивните тврдења се бесмислени. Прво ме тепаа мене и моето момче, а потоа зборуваа дека тој ме истепал. Неверојатно е до каде се подготвени да одат за вината да ни ја префрлат на нас“, рекла атрактивната девојка.

Таа го именувала мажот за кој смета дека ја удрил и побарала од ресторанот на пуштат повеќе снимки на кои се гледа целиот инцидент. Турсткиот министер за туризам го осудил нападот, велејќи дека нема место за такви испади во туристичките краишта, а особено не кога станува збор за жени.

 
 
 
View this post on Instagram

I don’t wanna keep quiet and tell the story what happened to me, my boyfriend and our group. We were attacked by the security of Momo Beach( Çeşme, Turkey). Four girls were punched on the face (including me) and the guys were badly hurt. We gave police detailed reports. We should not turn a blind eye to what happened and stop #stoptheviolenceagainstwomen Sessiz kalmak istemiyorum ve hikayemi bana, erkek arkadaşım ve grubumuza ne olduğunu anlatmak istiyorum. Momo Plajı'nın (Çeşme, Türkiye) güvenliği bize saldırdı. Dört kız (ben dahil) yüzüne yumruk atıldı ve çocuklar kötü yaralandı. Polise ayrıntılı raporlar verdik. Olanlara kör bir göz çevirip durmamalıyız #stoptheviolenceagainstwomen #metoo @momodalyan @milliyetcomtr @hurriyetkelebek @hurriyetcomtr @sabah @takvim Я не хочу молчать и рассказывать историю, что случилось со мной, моим парнем и нашей группой. На нас напала служба безопасности пляжа Момо (Чешме, Турция). Четыре девушки были избиты по лицу (включая меня), и парни сильно пострадали. Мы дали полиции подробные отчеты. Мы не должны закрывать глаза на то, что произошло! #challengeaccepted

A post shared by Daria Kyryliuk (@dariakyryliuk) on Aug 2, 2020 at 12:48pm PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.08.2020 - 12:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега