Хаос во станица за технички преглед, маж се обидел да предизвика општа опасност

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против И.Р.(45) од с.Градец поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело  „предизвикување општа опасност во обид“.

На 22.01.2024 во станица за технички преглед, по претходни недоразбирања, пријавениот со запалива течност се обидел да предизвика пожар во возилото на Ј.С. од Гостивар.

Тој бил спречен од вработените и други присутни лица.

12.06.2024 - 21:11

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега