Кривична пријава против дилер од Куманово

СВР Куманово поденесе кривична пријава против Д.М. од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори”.

На 02.03.2023, полициски службеници извршиле претрес во домот и други простории на пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана и дигитална вага со остатоци од марихуана и кокаин.

20.11.2023 - 20:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега