Крмов: Ние попрво ќе лежиме во затвор, отколку да гласаме за бугаризација во Собрание

Пратеникот од редовите на Левица, Борислав Крмов кажа дека тој и Димитар Апасиев нема да гласаат за уставни промени и внесување на бугарското малцинство во Уставот.

 

„Се надевам дека никогаш нема да се случат уставните измени. Попрво би лежеле во затвор, откако да кренеме рака на такво нешто“, кажа Крмов при своето гостување во „Топ Тема“.

Крмов вели дека францускиот предлог е всушност предлог на Софија.

28.09.2022 - 21:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега