Македонија и испраќа нова донација на Украина

Владата на Република Северна Македонија донесе Одлука за донација, за Министерството за одбрана на Украина.

„Станува збор за зимска опрема: ветровки и џемпери, како и ќебиња – донација од Министерството за одбрана на Република Северна Македонија“, појаснуваат од Владата во соопштение испратено до медиумите.

06.12.2022 - 16:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега