Мицкоски: Енергетските компани се подготвуваат за рестрикции на струја

Енергетските компании веќе се подготвуваат за рестрикции на електрична енергија, вели Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски повикувајќи се на свои информации за кои вели дека дополнително треба да бидат потврдени. Тој додаде дека стравува од можноста Македонија зимава да се врати во времето од пред триесетина – четириесет години кога се правеа рестрикции на струја. Причина според него е недомаќинското и криминално работење на актуелната власт во енергетските капацитети и неуспехот на Владата да набави јаглен од увоз.


22.10.2021 - 15:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега