Мицкоски: Гробиштата се полни, душите празни, оставка за мафијашката власт

51 лице починато поради Корона, а Заев вели не чувствувал одговорност. А, ако не е ваша, чива е, праша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на Фејсбук.

„Гробиштата се полни, душите празни. Оваа бројка ќе беше помала да имаше навреме вакцини. Но, провизиите им беа поважни. Оставка за мафијашката власт, а потоа одговорност и нормализација. Секој според заслуженото, за народот спокој и можности, за криминалците одговорност. Нема бегање“, напиша Мицкоски.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.04.2021 - 20:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега