Млад скопјанец заврши во болница, се повредил додека бил на работа

На 20.11.2023 во СВР Скопје, од Комплекс клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив со повреди бил донесен Д.Ѓ.(22) од Скопје. Според пријавеното, тој со повредите се здобил при извршување работни задачи во фирма во с.Миладиновци, скопско. За настанот бил известен инспектор од Државен инспекторат за труд. 

21.11.2023 - 16:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега