Нема мир во Турција - нов силен земјотрес ги избезуми жителите

Тлото на границата меѓу Турција и Сирија се уште не се смирува. Нешто пред 11 часот е регистриран земјотрес со јачина од 4,2 степени според Рихтеровата скала.

Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар забележа нов посилен земјотрес на истокот на Турција. Се почувствува и во Сирија.

Во вторникот во 10 часот и 56 минути е регистриран нов земјотрес со јачина од 4,2 степени според Рихтеровата скала.

Епицентарот на земјотресот бил во централна Турција, на 30 километри источно од Малатја на длабочина од два километри.

21.02.2023 - 12:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега