Нови цени на горивата од полноќ

Од вечерва повторно ќе имаме нови цени на горивата, па така следи намалување на цената на дизелот, додека цените не бензините остануваат исти.

Според „гориво.мк“ дизелот ќе се продава за 2,5 денари поевтино и ќе чини 104 денари за литар.

Цената на бензините останува иста, односно 109 денари ќе чини БС-95, додека БС-98 ќе чини 11,5 денари.

Ќе поевтини и екстра лесното масло за два денари и ќе чини 103 денари, додека мазутот ќе чини 53,3 денари.

01.07.2022 - 13:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега