Нови цени на горивата вечерва по полноќ

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе заседава, па ќе донесе одлука за новите цени на горивата кои ќе важат од вечерва по полноќ. Дали ќе се зголемат цените или пак ќе се намалат, дополнително ќе известиме по завршување на состанокот на надлежните.

Во меѓувреме, овие се актуелните цени на горивата: 

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 90,00 (денари/литар)
Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 92,50 (денари/литар)
Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 86,00 (денари/литар)
Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 85,00 (денари/литар)
Мазут М-1 НС 47,304 (денари/килограм)

18.09.2023 - 10:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега