Османи: Загрижен сум за трупањето на војска на границата помеѓу Србија и Косово

Министерот за надворешни работи Бујар Османи, во улога на претседавач со ОБСЕ, имал телефонски разговор со министерот за надворешни работи на Србија Ивица Дачиќ, за како што вели загриженоста од трупањето на војска на границата помеѓу Србија и Косово.

Османи додава дека за поздравување е одлуката Србија да почне да ја повлекува војската додавајќи дека ОБСЕ е подготвено да помогне во намалувањето на тензиите.

 

 

 

01.10.2023 - 15:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега