Пожар избувна во Версајската палата

Пожар избувна во палатата во Версај, Франција, поради што луѓето беа евакуирани од местото, пренесоа британските медиуми.

Ситуацијата е под контрола, се вели во официјалното соопштение. 

11.06.2024 - 18:29

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега