Прилепчанка добила тешки телесни повреди откако паднала во автобус

Прилепчанка паднала во автобус и добила тешки телесни повреди.

Случајот бил пријавен вчера во СВР Скопје од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

 

Било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди била донесена Ч.М.(67) од Прилеп.

 

При извршен службен разговор со полициските службеници, таа појаснила дека со повредите се здобила на 29.09.2023, при пад во внатрешноста на автобус, додека се превезувала како патник од Транспортен центар кон блискиот трговски центар.

 

Од страна на полициските службеници службен разговор бил извршен и со возачот на автобусот.

 

 

01.10.2023 - 13:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега