Приштински медиуми: Уапсен Србин на Јариње кој тргнал на погреб на убиен во Бањска

Според приштинските медиуми, утрово на граничниот премин Јариње е уапсен Љ.Ј од Косовска Митровица.

Според неофицијални информации, тој отишол на погребот на еден од убиените Срби во Бањска, кога без причина бил уапсен од полицијата на Курти.

 

Засега нема потврда од надлежните институции за што се работи.

 

 

01.10.2023 - 13:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега