Приведени пет лица кои нападнале гледачи на фудбалски натпревар во Општина Аеродром (ВИДЕО)

Полицијата попладнево приведе пет лица кои за време на фудбалски натпревар на фудбалски терен на подрачјето на општина Аеродром нападнале неколку лица, фрлајќи тврди предмети кон нив.

– Полициски службеници од Единицата за насилен криминал при СВР Скопје денеска ги лишија од слобода  И.М., Д.М., Б.М., Ѓ.Н. и Н.М. по претходна пријава од Е.С. од село Коњари дека петмината насилници пред два дена околу 15 часот за време на фудбалски натпревар на фудбалски терен на подрачјето на општина Аеродром ги нападнале него и други гледачи, фрлајќи со тврди предмети кон нив, соопшти МВР.

Со приведените, како што додаваат, е извршен службен разговор во полициска станица и известен е јавен обвинител, а по документирање на случајот ќе биде поднесена кривична пријава поради основано сомнение за извршено кривично дело „насилство“. 

06.12.2022 - 19:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега