Први снимки од силниот земјотрес во Грција- испаничени луѓето излегоа на улиците (ВИДЕО)

Силен земјотрес ја погоди Грција околу 11:15 часот, а епицентарот беше на 121 километар југозападно од Солун.

Земјотресот бил почувствуван речиси на целиот Балкан.

Според првите мерења на EMSC земјотресот бил со јачина 6.0 според Рихтеровата скала, а се појавија и првите снимки од земјотресот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.03.2021 - 11:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега