Прво лажно го клеветел соседот, па бил агресивен и со полицајци

 

Вчера околу 12.30 часот полициски службеници му изготвиле соодветен поднесок на А.Ф. (38) од с. Нераште, тетовоско.

„А.Ф. лажно пријавил поплака против неговиот сосед, по што агресивно се однесувал кон полициски службеници кои извршувале службени дејства“, информираат од МВР.

Поради тоа А.Ф. си доби соодветна пријава.

14.08.2022 - 18:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега