Руска манекенка е висока повеќе од 2 метри, а сега откри и зошто носи високи потпетици- одгворот „откачен“

Екатерина Лисина гордо ја носи титулата највисока манекенка во светот - затоа многумина се изненадени што сака да носи високи потпетици.

Екатерина неодамна сними смешно видео на ТикТок, кое исто така го сподели на Инстаграм. Таа одговори на прашањето на нејзината пријателка, кое веројатно го слуша постојано - зошто носи високи потпетици?

"Зошто да не? Тоа е одмазда “, јасна е Екатарина.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ekaterina Lisina (@ekaterina_lisina15)

Лисина потекнува од Русија и потекнува од семејство на кошаркари и тренери. Нејзината мајка играше за локалниот тим Спартак, а нејзиниот татко беше професионален тренер во кошарка.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ekaterina Lisina (@ekaterina_lisina15)

Таа тргна по нивните стапки - и често се жали дека пишуваат за неа само како највисока манекенка, притоа занемарувајќи ја нејзината успешна спортска кариера.

Имено, Лисина играше за руската кошаркарска репрезентација, освојувајќи олимписки бронзен медал во Пекинг во 2008 година, сребрен медал на СП 2006, како и европски златен медал во 2007 година и сребрен медал во 2009 година.

Патем, таа е самохрана мајка на десетгодишно момче. Таа го држеше Гинисовиот рекорд во должина на нозете до 2020 година - кога ја престигна тинејџерка од Тексас, Мејси Курин. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ekaterina Lisina (@ekaterina_lisina15)

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.02.2021 - 11:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега