Силен земјотрес ја погоди Грција


Силен земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Грција,  соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар (ЕМСЦ).

Епицентарот на земјотресот бил на 12 километри од Неон Карловасион, град на островот Самос во Егејското Море, на длабочина од десет километри.

Засега нема информации за евентуални материјални оштетувања или за повредени.

19.04.2024 - 13:52

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега