Силен земјотрес ја погоди Грција

Земјотрес со јачина од 5 степени според Рихтеровата скала ја погоди Грција, јавува ЕМСЦ.

Како што се наведува, епицентарот бил на 21 километар југо-југоисточно од Лардос, на длабочина од 51 километар.

Засега нема извештаи за евентуални штети или жртви.

12.06.2024 - 21:38

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега