Силен земјотрес во близина на нуклеарна централа во Иран

 

Земјотрес со јачина од 5,9 степени според Рихтеровата скала ја погоди јужната иранска провинција Бушер, каде се наоѓа нуклеарната централа, јави иранската државна телевизија.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.04.2021 - 11:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега