Сите позитивни пратеници од владејачкото мнозинство се во Собранието

Сите позитивни пратеници на Ковид-19 од владејачкото мнозинство во моментот се во Собранието.

Оваа информација на прес-конференција ја соопшти координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митревски.

Според него, опозицијата е таа која го кочи Собранието.

Рече дека ова е не е првпат, и ниту еден пратеник не е во ризик. Најави дека ваквата практика ќе продолжи и во иднина во „интерес на граѓаните“.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.04.2021 - 13:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега