Скопјанец претепан пред кафеана во Аеродром

Вчера во СВР Скопје, 48-годишниот А.Л. од Скопје пријавил дека на 08.06.2024 пред угостителски објект на подрачјето на општина Аеродром во Скопје бил физички нападнат од неколку лица.

„При нападот тој се здобил со убодни рани, по што бил пренесен во приватна болница во Скопје за укажување лекарска помош“, извести МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

12.06.2024 - 18:40

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега