Скопјанец провалил во куќа, но побегнал кога го видел соседот на сопственичката


СВР Скопје поднесе кривична пријава против М.Ш.(50) од Скопје.

Спопред полицијата тој се сомничи за сторено кривично дело „разбојништво во обид“.

Пријавениот со употреба на сила се обидел да влезе во домот на Х.Х., но го напуштил местото откако во објектот пристигнал нејзин сосед.

12.04.2024 - 16:18

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега