Телма: Началникот кој ги лажел колегите во случајот Флешер, стоеше до Спасовски на пресот во СВР Скопје

Началникот со советничка функција во СВР Скопје, Вулнет Аземи кој минатиот петок стоеше до министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски додека медиумите прашуваа случајот со мерцедесот со „флешери“ е раководното лице против кое ќе се води дисциплинска постапка, објави Телма.

Како што пишува телевизијата,нејасно е како началникот Аземи уште тогаш не му кажал на Спасовски за кого интервенирал за да биде пуштен автомобил, кој според МВР, не го возел синот на заменик министерот, Назим Буши.

Целиот текст прочитајте го ТУКА.

06.12.2022 - 19:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега