Тешка сообраќајка во Скопје: 32-годишник со мопед „кивеј“ падна на коловозот

На 19.03.2023 во 20.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Мите Богоевски“ во Скопје, С.П.(32) од Скопје, управувајќи мопед „кивеј“ со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил С.П., констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

20.03.2023 - 12:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега