Тетовец си изградил кат на куќа без документација, и добил кривична

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.О.(48) од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бесправно градење“.

На 08.08.2021 на ул.„Киро Ристевски Дрнц”, пријавениот извршил доградба на кат на веќе постоечка куќа без да поседува документација од надлежен орган на Општина Тетово.

20.03.2023 - 19:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега