Трајанов: СДСМ и ДУИ го кочат законот за една изборна единица

Коалицискиот партнер на владата СДСМ, претседателот на Демократскиот сојуз Павле Трајанов во вечерашното гостување во емисијата Само вистина, рече дека владејачкото мнозинство на СДСМ и ДУИ го кочат Законот за една изборна единица.

-Законот за една изборна единица го кочи претседателот на парламентот односно СДСМ и ДУИ. Не сакаат да има една изборна единица, не сакаат да има промена на власта, вели тој.

Трајанов додаде дека има информации и за пописот, но претседателот на собранието не ја отвора седницата за дискусија на пописот, кој беше спорен.

06.12.2022 - 21:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега