ВИДЕО: Историската победа над Германија доби и цртан филм

Целиот свет зборува и пишува за историската победа на македонските фудбалери во Дуисбург против четирикратниот светски шампион Германија.  А сега, македонските хеори добија и цртан филм со најважните моменти од натпреварот, со посебен акцент на судиските грешки кои одеа на штета на Македонија.

Погледнете:

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.04.2021 - 13:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега