(ВИДЕО) Маж му удри бокс на Бериша, а потоа го претепаа напаѓачот

Поранешниот претседател на Владата на Албанија, Сали Бериша доживеа невкусен инцидент од страна на граѓанин.

Имено, додека се движеше низ толпата народ, маж му удри бокс на Бериша, но веднаш потоа, поддржувачи и дел од обезбедувањето на поранешниот албански претседател на Влада, му се нафрлија на напаѓачот и почнаа да го маваат.

Овие моменти беа фатени на камера.

06.12.2022 - 13:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега